Browsing "Apžvalgos apie viską"
2015 01 25

That’s why ukrainians will win!

PAOLO NUTINI
„Iron Sky”

We are proud individuals living on the city,
But the flames couldn’t go much higher.
We find God and religions to,
To paint us with salvation.
But no one,
No nobody,
Can give you the power,

To rise over love,
And over hate,
Through this iron sky,
That’s fast becoming our minds.
Over fear and into freedom.

Oh, that’s life
That’s dripping down the walls
Of a dream that cannot breathe
In this harsh reality
Mass confusion spoon fed to the blind
Serves now to define our cold society

From which we’ll rise over love,
Over hate,
From this iron sky,
That’s fast becoming our minds.
Over fear and into freedom.

You just got to hold on!
You just got to hold on!

Ohhh ohhhh oh oh

(To those who can hear me, I say, do not despair.
The misery that is now upon us is but the passing of greed,
the bitterness of men who fear the way of human progress.
The hate of men will pass, and dictators die,
and the power they took from the people will return to the people.
And so long as men die, liberty will never perish.
Don’t give yourselves to these unnatural men –
machine men with machine minds and machine hearts!
You are not machines, you are not cattle, you are men!
You, the people, have the power to make this life free and beautiful,
to make this life a wonderful adventure
Let us use that power!
Let us all unite!)

And we’ll rise over love,
And over hate,
Through this iron sky,
That’s fast becoming our minds
Over fear,
Into freedom.
Into freedom!

From which we’ll rise over love,
And over hate,
Through this iron sky,
That’s fast becoming our minds.
Over fear and into freedom.
Freedom!

Oh!
Rain on me!
Rain on me!
Rain on me!


Apžvalgos apie viską, Karyba, tarnyba, misijos, ginklai, taktika, Muzika, audio klipai, dainų žodžiai    Komentarų: 0
2011 11 02

The Way

…”Tu nesirenki gyvenimo, tu tiesiog gyveni jį”…

Nuostabus filmas apie netektį ir atradimą, apie tradicinį ir alternatyvų požiūrį į gyvenimą. Vieniems norma yra keltis ir dirbti nuo 8 iki 17, turėti vienas atostogas ir jas pradrybsoti prie TV. Kitų per prievartą „neįkalinsi” ofise ar kitame rutininiame darbe, jie susikrauna kuprinę ir tiesiog išeina, išvažiuoja. Kad kąžką pamatytų, nuveiktu, atrastų. Atrastų savę, grožį ir prasmę šiame gyvenime. Ir kiekvienas, žinoma, savaip teisus…

Tikiuosi ir aš kada prisiruošiu prasieiti „The Camino de Santiago„, aplankyti daugelį kitų vietų, kur reikia išsiruošti ilgiau nei kelių dienų, savaitės skrydžiui. Kol kas pačiam tai sunkiai suvokiama, suplanuojama, nors draugai jau ne vieną kartą siūlė, kvietė ir į būtent šį Kelią, ir į Kambodžą ar pan. Tiesiog neįsivaizduoju kaip galima dingti mėnesiui ar daugiau – iš ko gyventi, kai nedirbi? Kokį reikia verslą susikurti ar laimėti teleloto, kad taip galėtum Tiesiog Keliauti… Jei taip vieną dieną nutiks – būsiu pirmas kuris susirinks kuprinę ir dings kažkur neapbrėžtam laikui, poreikiui, tikslui 🙂

. . . .

„Būtent laikas yra didžiausias turtas Camino de Santiago. Turėjimas jo pakankamai, leidžia negalvoti apie būtiną nueiti atstumą, ilgiau pabūti dėmesio vertose vietose, pajusti tikrą ilgo buvimo kelyje malonumą. Drybsojimas pievoje žiūrint į tolumoje dunksančius kalnus, mėgavimasis kava mažo miestelio aikštėje, lepinimasis popietinės siestos tyla šešėlyje, tai tik keli sustojusių laikrodžio rodyklių privalumai. Todėl neatsikračiau pavydo sutiktiems barzdotiems austrams, iš savo tėvynės į Santjagą einantiems jau ketvirtą mėnesį, kaip ir kitiems bendrakeleiviams, neturėjusiems iš anksto apibrėžtos grįžimo namo datos. Teko matyti ir tokių, kurie grįžti nebenori – pasiekę vandenyno pakrantę, lieka ten kokiam pusmečiui.”

Pilietis.delfi.lt/news/camino-de-santiago-pesciomis-per-ispanija.d?id=50560382


Apžvalgos apie viską, Įdomu ir naudinga, Kelionės, turizmas, žygiai, stovyklavimas    Komentarų: 1
2011 10 06

Carl Sagan – Demonų apsėstas pasaulis

Viena mylymiausių knygų… kurios pasigendu savo kolekcijoje… kažkada užteko naivumo kažkam paskolinti perskaitymui ir žinoma nebeatgauti… O ji buvo visa sužymėta pieštuku, subraukyta pastabomis ir t.t. žodžiu labai suasmeninta…

Tad jei kas tyčia ar netyčia ją turite ir galėtumėte parduoti, arba užmatėte gal dar kur prekyboje – busiu dėkingas už info!

SAGAN Carl

(Karlas SAGANAS)

Amerikiečių astronomas Karlas Saganas buvo aktyvus mokslo tyrinėtojas bei populiarintojas. Jis produktyviai kūrė įvairiose srityse (nuo egzobiologijos iki radioastronomijos), tačiau jo moksliniai interesai labiausiai koncentruodavosi ties eksperimentine planetine astronomija.

Karlas Eduardas Saganas gimė 1934 m. lapkričio 9 d. Niujorke. Fizikos bakalauro bei magistro laipsnius gavo Čikagos universitete, o 1960 m. tapo astronomijos bei astrofizikos daktaru. Dirbo Kalifornijos universitete, Astrofizikos observatorijoje, dėstė Harvardo universitete, o 1968 m. – Kornelo universitete, kur nuo 1970 m. ėjo astronomijos profesoriaus, o taip pat planetinių tyrimų laboratorijos direktoriaus pareigas.

Saganas aktyviai tyrinėjo gyvybės atsiradimą Žemėje bei domėjosi jos paieškos Visatoje galimybėmis. Jis prisipažino, kad didžiulę įtaką šioje srityje jam turėjo sovietų astrofiziko Josifo Šklovskio (1916-1985) idėjos, o ypač – jo knyga „Visata, gyvybė, protas“. Ši knyga buvo išversta į anglų kalbą ir išleista JAV 1966 m., o Karlas Saganas, tapęs jos bendraautoriumi, gana plačiai išgarsėjo.

Pirmoji Sagano knyga, „Kosminis ryšys“ („The Cosmic Connection. An Extraterrestrail Perspective“), skirta žmonijos nežemiškos veiklos perspektyvoms. Iš visų Sagano sukurtų darbų verta išskirti nedidelę knygą „Edemo drakonai. Žmogaus proto evoliucijos samprotavimai“, kurioje bandoma ne tik suprasti proto evoliuciją bei žmoniškosios sąmonės atsiradimą, bet ir jo tolimesnį vystimąsi.

Žinutės kitiems pasauliams

Visiškai išskirtiniais Sagano bei jo kolegų kūriniais tapo žinutės nežemiškoms civilizacijoms. Pirma žinutė buvo išsiusta 1972 m. kovo 3 d. kartu su tarpplanetine stotimi „Pioneer-10“ ir dabar jau keliauja už Saulės sistemos ribų. Aliuminio paauksintos lentelės su 6 x 9 colio dydžio piešiniu, buvo įtvirtintos prie aparatų borto. Žinutės idėja priklauso Saganui. Piešinio turinys labai paprastas: kosminio aparato fone pavaizduoti žmonės, apačioje – Saulės sistema su „Pioneer“ skrydžio trajektorija, viršuje – vandenilio atomai. Svarbiausia piešinio dalis – „žvaigždutė“ piešinio kairėje, tai mūsų „atbulinis adresas“: viduryje Saulė su spinduliais, kurie nurodo kryptį bei santykinį atstumą iki natūralių Galaktikos švyturių – radiopulsarų. Kiekvienas pulsaras turi savo periodą, kuris dvejetainio kodo pavidalu yra įrašytas palei kiekvieną spindulį. Visoms išsivysčiusioms civilizacijoms šie radiopulsarai turėtų būti žinomi. O žinant jų koordinates, nesunku rasti ir Saulės padėtį Visatoje. Tokia plokštelę skraidina ir aparato brolis dvynys – „Pioneer-11“. Tarpplanetinių aparatuose „Voyager – 1“ ir „Voyager – 2“ Karlas Saganas kartu su savo kolegomis patalpino trumpas Žemės enciklopedijas – videodiskus su piešiniais, nuotraukomis, muzika, žmonių kalba, gyvosios bei negyvosios gamtos garsais. Tiesa, artimiausiais žvaigždes aparatai pasieks dar negreitai – už keliasdešimt tūkstančių metų!

Kūryba ir mokslo populiarinimas

Kaip universiteto dėstytojas Karlas Saganas pelnė tūkstančių studentų meilę bei išugdė dešimtis aktyvių mokslininkų. Bet labiausiai atsakingu ir svarbiu savo gyvenimo tikslu jis laikė mokslo populiarinimą. Saganas buvo švietėjas ir visuomeninio dėmesio astronomijai iniciatorius. Dalyvavo mėgėjų bendrijose, kalbėjo prieš bet kokią auditoriją, sugebančią klausyti ir išgirsti. Nebijojo sugadinti rimto mokslininko reputaciją, publikuodamas mokslo populiarinimo straipsnius ir net romanus, niekada nesislėpė po slapyvardžiu.

Saganas publikavo apie 600 mokslo ir mokslo populiarinimo straipsnių, o taip pat buvo autorius, bendraautorius arba redaktorius daugiau negu 20 knygų. Jo knyga „Kosmosas“ (1980) tapo didžiausiu tiražu anglų kalba išleistu mokslo populiarinimo leidiniu per visą istoriją. Ji išsilaikė bestselerių sąrašuose, spausdinamuose „New York Times“, net 70 savaičių! O kompanija PBS pagal šią knygą sukūrė nuostabų 13-serijų filmą, kuris tapo populiariausiu per visą valstybinės televizijos istoriją. Muziką šiam serialui sukūrė žymus graikų kompozitorius Vangelis. 1985 metais buvo išleistas mokslo populiarinimo romanas „Kontaktas“, kuris statomas į vieną eilę su romanu „Soliaris“ (S. Lem) bei „Andromeda“ (F. Hoyle). 1995 metais išleista Sagano knyga „Žydra dėmelė: požiūris į kosminę žmonijos ateitį“, kuri laikoma viena geriausių metų knygų.

Sagano draugai mano, kad jis turėjo aiškiaregio sugebėjimų. Vienas iš jo kursiokų prisimena, kad 1957 m. Karlas Saganas su draugu susiderėjo iš šokoladukų dėžutės, kad iki 1970 metų žmogus išsilaipins menulyje. Faktiškai tai įvyko 1969 m. liepą. Ypač daug prognozių skaitytojai ras romane „Kontaktas“, iš kurių labiausiai neįtikėtinos jau pradeda pasitvirtinti. Karlas Saganas mirė 1996 m. gruodžio 20 d. nuo plaučių uždegimo. Lyga daugelį metų bandė palaužti didįjį astronomą, bet jis nespėjo pasenti, likęs jaunas amžiams. Dabar Sagano nebėra, tačiau mokslas, kurį jis taip mylėjo, visada gyvuos, kol Visatoje egzistuos protas.

Lietuvių kalba 2001 m. Tyto Alba leidykla išleido C.Sagano knyga „Demonų apsėstas pasaulis: mokslas kaip žvakė tamsoje”. Anot autoriaus „ši knyga yra mano asmeninis pareiškimas, atskleidžiantis visą gyvenimą trunkančią meilę mokslui”.

Įdomūs faktai

Amerikos astronomų bendrija įkūrė medalį Karlo Sagano vardu, įteikiamą už mokslų apie planetas populiarinimą.
Marse, kurį taip mėgo Saganas, yra krateris pavadintas jo vardu, o į šiaurę nuo jo – memorialinė stotis „Sagan“, įkurta pirmojo marsoeigio nusileidimo vietoje.


Apžvalgos apie viską, Mokslas, technologijos, išradimai, pažanga    Komentarų: 2
2011 05 10

Perkūno karys. Afganistanas

Nauja mjr. Alberto Dusevičiaus knyga!

Anot paties autoriaus „Sutinku, kad gal kiek ir naivu bei vaikiška mano amžiuje tikėtis, jog pavyks ką nors pakeisti pasaulyje arba bent jau mūsų lietuvių literatūroje, bet, nu blem, reikia bent jau pasiūlyti Lietuvai naują superdidvyrį, o tai visi tie mūsų tautiečiai iki šiol rašytose knygose yra išvien tik kažkokie nelaimingi, užsidepresavę nupiepėliai 🙂 „, kam aš absoliučiai pritariu ir populiarinu šį reikalą. Jei turite fantaziją, jei turite drąsos svajoti, mylėti, tikėti, kažką branginti, o ne tik suktis kasdienybės rūpesčių rutinoje, tai tokio pobūdžio knyga patiks, palavins fantaziją ir leis įsijaustį į kažką įdomaus, įsisukti į nuotykių sūkurį 😉

Pirmoje knygoje PERKŪNO KARYS Lietuvos kariuomenės kapitonas Bartas Valeikis, klaidžiodamas Babilono griuvėsiuose, prakeikiamas karo dievo PRAKEIKSMU ir aršių kautynių su Irako sukilėliais metu, sprogus granatai po kojomis, ima gyventi XIII amžiaus Lietuvos kario, kunigaikščio Daugiručio gyvenimą. Po daugybės patirtų nuotykių, sutikęs tris fatališkas Moteris ir galiausiai įminęs PRAKEIKSMĄ, jis atgauna savo tapatybę, grįžta namo, tačiau… netikėtai pasiunčiamas į naują misiją Afganistane.

Šioje – antroje – knygoje PERKŪNO KARYS. AFGANISTANAS, Bartas, jau atsidūręs Afganistane, patiria, jog karo dievo PRAKEIKSMAS yra amžina ir nesunaikinama informacija. Panašiomis aplinkybėmis, kai Goro provincijos karo vadas Habibas atakuoja lietuvių koloną netoli Džiam minareto, kapitonas vėl nubloškiamas į kitų karių, gyvenusių antikinėje Makedonijoje ir senovės Lietuvoje, gyvenimus. Kaip ir pirmoje dalyje, Bartas kiekviename žingsnyje turi rinktis tarp Moters Idėjos bei Karo Idėjos ir stengtis įminti PRAKEIKSMĄ. Šįkart tai yra dar sunkesnė užduotis, nes jo žetonas su PRAKEIKSMO RAKTU liko požemyje po Džiam minaretu ir eina iš rankų į rankas. Sugundyti arabų profesoriaus Nasir Al Saladino pažadėto didelio atlygio, į Barto ir jo atpažinimo žetono medžioklę įsitraukia keli Goro provincijos karo vadai. Grėsmė iškilo ir pačiai lietuvių stovyklai Čagčarane, kurią šturmuoti, ieškodami kapitono žetono, rengiasi vietos genčių vyrai. Ne paskutinį vaidmenį atlieka ir amerikiečių slaptosios tarnybos atstovo bandymai „apsaugoti“ lietuvių kapitoną bei gauti jo atpažinimo žetoną…

Pasakojimas paremtas tikrais įvykiais”


Apžvalgos apie viską, Karyba, tarnyba, misijos, ginklai, taktika    Komentarų: 0
Puslapiai:12345678»